Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij

 » home  » actueel  » Ontdek en Beleeftuin is open
Zoekformulier

Ontdek en Beleeftuin is open (24-6-2011)

Op zondag 19 juni is de 'Ontdek en Beleefroute' op het terrein van Aarde-Werk De Stegge in Winterswijk officieel opengesteld. Velen trotseerden het buiige weer en kwamen nieuwsgierig naar de tuinderij.

"Het bijzondere van deze route", zegt Gerard van der Sterre, die namens KNHM het openingswoord sprak, "is dat er geen route is. Iedereen kan hier zijn eigen route kiezen. Van de ene plek word je via de borden getrokken naar een andere. Je volgt gewoon je impulsen".

Zintuigen prikkelen

Buro Kloeg heeft op professionele en aantrekkelijke wijze de informatieborden vormgegeven. Op diverse plekken kunnen bezoekers een bijzondere ervaring opdoen door de zintuigen open te stellen voor geluiden, vergezichten, geuren of dingen die betast kunnen worden. Een rugzakje met enkele attributen als een plaid, spiegeltje en kussen helpt de trekker het hier en nu in alle rust in zich op te nemen.

Passend feest

De bij dit soort happenings gebruikelijke champagne was geheel in stijl vervangen door een bubbeldrankje gemaakt van vorige week geplukte vlierbloesems en honing van de naburige imkerij De Besker. Ook konden mensen een koekje van eigen deeg krijgen. Na het handmatig malen van tarwe ging een groepje kinderen pannenkoeken bakken.

Advies

KNHM heeft Stichting Aarde-Werk De Stegge geadviseerd bij het ontwerpen en uitzetten van de Ontdek en Beleefroute. Ook heeft KNHM de stichting ondersteunt bij het opstellen van een marketing- en communicatieplan, want er moeten natuurlijk wel bezoekers komen.

Lees hier meer over het project.


Archief